Oblíbené půjčky Home Credit

Co to vlastně půjčky jsou? Půjčky Home Credit jsou určitým typem závazku, kdy přenechá věřitel dlužníkovi určité množství věcí (většinou peněz, toto se nazývá jistina) a dlužník se zaváže pomocí smlouvy o půjčce po určité době uvedené ve smlouvě půjčené peníze vrátit. V případě uvedení úroků ve smlouvě si za ně připlatí. Ty jsou pro věřitele povinností zahrnout je jako svůj příjem do daňového přiznání. Ve chvíli, kdy je smlouva o půjčce podepsána buď online nebo v kanceláři, vzniká dlužníkovi u věřitele dluh a věřiteli u dlužníka pohledávka.

Půjčky Home Credit

Tomu se říká obchodní vztah. Půjčka je upravena občanským zákoníkem. Zvláštním druhem půjčky je úvěr. Ten se týká jen peněžních prostředků a vždy se musí platit úroky. U nás v České republice existují dva druhy. Bankovní půjčka a nebankovní jako jsou například půjčky Home Credit. Bankovními se zabývají banky, které jsou pod státním dohledem a mají vysoké požadavky na žadatele o úvěry. Klient musí mít pravidelný a dostatečný příjem, nesmí mít žádné nesplacené závazky a neměl by se vyskytovat v registru dlužníků.

V dnešní době je těžké takové požadavky splnit. Nebankovními úvěry se zabývají nebankovní společnosti, které se úvěry zabývají primárně. Na žadatele vysoké nároky nemají, mnohdy nemají nároky žádné a hlavně nenahlížejí do registru dlužníků. Získat u nich úvěr je tedy celkem jednoduché. Ale člověk si musí dát opravdu pozor co podepisuje a hlavně být o produktu dobře informován.

Inspirace:  Japonská půjčka online je skutečně unikátním úvěrem

Pár příkladů oblíbených nebankovních společností u nás v České republice: Home Credit, Cetelem, Provident, Cofidis a mnoho dalších. U všech je možnost zažádat o úvěr po telefonu, osobně i online formulářem po internetu. Druhy úvěrů jsou také rozmanité. Od úvěru na cokoliv bez udání účelu, po možnost udání účelu, například na auto, rekonstrukci, nákup nemovitosti, nebo pronájem bytu a podobně. Spoustu inspirací na výběr objevíte na internetu v inzercích půjček.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *