Nebankovní půjčky – když nepůjčí banka

Život člověku může připravit různá překvapení ať pozitivní či negativní. Pokud vás přepadne to negativní co se týče financí, nejspíše sáhnete po půjčce. Je to nápad dobrý, ale chce to pořádně prozkoumat a promyslet než se do takového závazku pustíte. Máte možnost vybrat si mezi bankovními a nebankovními společnostmi, jsou zde rozdíly již od počátku.

Nezapomeňte u nebankovní půjčky

Bankovní společnosti musí mít licenci a jsou pod dohledem České národní banky (ČNB), tím pádem mají povinnost mít předem známé a jasné podmínky, které bývají výhodnější než nebankovní půjčky.

Banky mají vyšší nároky na žadatele, je potřeba doložit spoustu dokladů jako například doklad o příjmu, schopnost splácet, nemít žádné půjčky ihned k dispozici a jiné závazky. Množstvím potřebných dokladů se čas případného schválení prodlužuje a ve spoustě případech nakonec není ani schválená.

Nebankovní půjčky akceptují i zápisy v registry

Na rozdíl od toho nebankovní instituce jsou čistě soukromé subjekty a nabízejí zdánlivě výhodné půjčky ihned k dispozici hlavně lidem, kteří neprošli složitým sítem u bank. Nemají takové nároky na žadatele a v podstatě je nezajímá, jak na tom jste s příjmem, jestli jste zaměstnaní, jste schopni splácet a zda máte či nemáte jakékoliv finanční závazky nebo jste vedeni v registru dlužníků. Nemají tolik podmínek a proto vyřízení probíhá rychleji než u bank.

Inspirace:  Nebankovní půjčky Topfinanc

Ale na druhou stranu mají vysoké sankce při nedodržení smlouvy a většinou se objeví i na začátku skryté poplatky. Mezi nimi je spousta těch, kteří chtějí vydělávat na zoufalství zadlužených zákaznících. Ale jako všude, i zde jsou výjimky. Lze najít společnost, která nabízí zajímavé půjčky, které Vám v danou chvíli pomohou a v budoucnu Vám nezatíží rodinný rozpočet šílenými dluhy. Jako inspiraci uvádím u nás např. Home Credit (info zde), Cetelem, Cofidis a jiné.

Výhodné nebankovní půjčky
PublicDomainPictures / Pixabay

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *