Tipy na nejlepší rychlé půjčky do výplaty

07K nejčastějším momentům, kdy si lidé žádají o půjčku, patří situace, kdy se několik dní před výplatou ocitnou bez peněz. V takovém okamžiku nemá smysl brát si klasický velký úvěr, ale řešením je např. půjčka od známých nebo bankovní kontokorent. Co když ale nemáme nikoho, kdo by nám zrovna mohl půjčit a ani možnost jít v bance do mínusu? Rozumným řešením mohou být nebankovní rychlé půjčky do výplaty, je ale třeba vybírat je s rozumem a zvolit si některou z těch, jež nejsou zbytečně předražené.

Čím jsou rychlé půjčky do výplaty typické?
Půjčky před výplatou se sice u jednotlivých nebankovních společností mírně liší, některé typické vlastnosti ale mají společné. Tyto úvěry se tak vyznačují především těmito specifiky:

 • jedná se pouze o malé půjčky, často jen do 5 000 Kč
 • mají krátkou dobu splatnosti – nejčastěji jen do jednoho měsíce
 • dají se velmi snadno vyřídit online přes webové stránky
 • výplata bývá velmi rychlá, peníze máte na účtě většinou ještě ten samý den
 • roční procentní sazba nákladů je výrazně vyšší než u jiných typů půjček
 • splatnost úvěru je často možné si za poplatek nechat prodloužit

Kde hledat seriózní půjčky do výplaty?
Společnou vlastností všech opravdu seriózních a poctivých půjček do výplaty jsou kvalitní internetové stránky, přes které si půjčku můžete sjednat. Protože je ale takových webů obrovské množství a neustále vznikají nové úvěrové společnosti, běžný zájemce se v takové nabídce těžko může vyznat. Proto v posledních letech vznikly nezávislé finanční portály, které se zaměřují především na srovnání půjček a recenze jednotlivých úvěrových společností. Jaké jsou jejich největší přednosti?

 • přehledné srovnání všech významných poskytovatelů půjček
 • přehledná tabulka, v níž si můžete půjčky porovnat podle toho, co je pro Vás důležité
 • srovnání nebankovních i bankovních úvěrů v jednom
 • objevují se v nich pouze důkladně prověřené úvěry, nikdy ne podvodné půjčky
 • kromě samotného srovnání často obsahují i recenze tabulky splátek a další informace

Rychlé půjčky bez úroků a bez poplatků
Jak už jsme si řekli výše, půjčky do výplaty mívají často vysokou sazbu RPSN. To je ale způsobeno tím, že se tato sazba počítá na rok, zatímco tyto úvěry jsou pouze krátkodobé, takže RPSN zde nehraje tak velkou roli. Nicméně i tak jsou mnohé půjčky před výplatou často dost nevýhodné a poplatky příliš vysoké. Naštěstí ale existuje i celá řada výhodných nabídek, které se vyplatí prakticky každému. Patří mezi ně např. bezúročná půjčka nebo první půjčka zdarma, jež je aktuálně hned u několika úvěrových společností (např. Japonská půjčka nebo Zaplo.cz). Výhodou půjček bez úroků a poplatků je to, že pokud si je berete poprvé, nezaplatíte za ně nic navíc – samozřejmě za podmínky, že je uhradíte včas. Pro zájemce o úvěr je taková nabídka samozřejmě velmi lákavá, ale vyplatí se i poskytovateli půjčky – ten tak často získá stálé klienty, kteří se k němu i později vrací a půjčují si u něho i s menším poplatkem.

Inspirace:  Okamžitá půjčka - potřebujete peníze hned?

Jakým půjčkám je lepší se vyhnout?
Zatímco první půjčky zdarma jsou ideálním řešením pro každého, pravým opakem jsou podvodné půjčky, u kterých můžete o peníze snadno přijít. Jedná se o různé pochybné inzeráty, v nichž je uvedeno pouze telefonní číslo (viz článek na iDnes) nebo e-mail a není u nich žádná webová stránka, dále pak nabídky půjček podmíněné voláním na drahou placenou linku, případně nabídky úvěrů, vyžadující vysoký poplatek předem. Pokud nechcete o peníze přijít, takovým inzerátům se vyhněte a raději se obraťte na ověřené společnosti, u nichž máte stoprocentní jistotu, že o žádný podvod nejde.

2 comments

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.