Krátkodobé půjčky jsou stále vyhledávanější

Krátkodobé půjčky
geralt / Pixabay

V poslední době se staly krátkodobé půjčky velice často vyhledávané a žádané. To je také důvod, proč vznikají další nové společnosti, ale i soukromníci, kteří tyto půjčky poskytují, o čemž svědčí množství inzerce nejen na internetu, ale hodně i v letácích a inzertních novinách.

Co jsou to krátkodobé půjčky?

Co to tedy krátkodobá půjčka je, jsme popsali tady. Jedná se o finanční půjčku peněz, kdy je poskytnuta menší finanční hotovost s krátkou dobou splatnosti. Typickým příkladem je půjčka 5000 Kč se splatností do třiceti dnů od zřízení půjčky.
Obvykle mají tyto půjčky jeden termín splatnosti, který je stanoven ihned při zřizování finanční půjčky a v ten daný termín je nezbytné, aby celková částka plus úrok či poplatek za zprostředkování byly poskytovateli plně uhrazeny.

Proč si lidé krátkodobé půjčky berou?

Důvodem, proč si lidé finanční půjčky krátkodobé berou, je to, že prostě peníze nemají a akutně je potřebují. Vědí, že později, v termínu splatnosti je již budou mít a „mírný“ poplatek, které k půjčce náleží, pro ně není až tak devastující. Nejčastěji krátkodobou půjčku vyhledávají lidé s nízkým, nedostačujícím příjmem a pak také ti, co žádný nemají, žijí ze sociálních dávek.

Kolik si může člověk půjčit?

To, kolik si člověk může u krátkodobé půjčky půjčit peněz, záleží v první řadě na poskytovateli, který limity od – do určí. V této hranici si může žadatel libovolně zvolit částku, která mu vyhovuje a kterou by rád. Obvykle se půjčují částky od jednoho tisíce do pěti, či deseti tisíc se splatností na patnáct, třicet, maximálně většinou pětačtyřicet dní.

Inspirace:  Nebankovní půjčky Topfinanc

Vyplatí se krátkodobá půjčka?
Výjimečně, pokud je nutné něco potřebného koupit, zaplatit elektřinu, plyn či vodu apod. se krátkodobá půjčka i vyplatí, ale ne pravidelně a často. Jinak člověk platí v konečné fázi vysoké poplatky za zprostředkování poměrně zbytečně. Krátkodobá půjčka se vyplatí v akutní potřebě a výjimečných situacích, jinak člověka může dostat i do duhové pasti. Seznam dostupných bankovních i nebankovních půjček je dotupný na těchto stránkách.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.